Новини

10-03-2017

Про перспективи скасування мораторію на продаж землі розповів студентам юрист АО «Спенсер і Кауфманн»

Про перспективи скасування мораторію на продаж землі розповів студентам юрист АО «Спенсер і Кауфманн»

За оцінками експертів, загальні втрати від дії мораторію на продаж землі в Україні склали близько $50 млрд. Більше 6,5 млн. українців наразі не мають можливості розпорядитися своїми земельними паями, отримавши адекватну ціну під час продажу ділянок.

Про окремі аспекти правового забезпечення запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення під час свого виступу на II Школі агробізнесу та земельного права Ліги студентів Асоціації правників України розповів юрист АО «Спенсер і Кауфманн» Дмитро Ніколов.

Він зазначив, що мораторій відобразився і на ринку оренди землі. Так, на даний момент середня вартість оренди 1 га сільгоспземлі становить $37, в той час як в умовах нормального ринку ця цифра могла сягати $450.

Також юрист дав коротку характеристику законодавчого регулювання мораторію, розповів про етапи його запровадження, нормативне регулювання, а також можливі варіанти вирішення цієї проблеми.

Зокрема, він проаналізував проект Закону від 13.12.2016 № 5535 про обіг земель сільгосппризначення, назвавши його основні недоліки. До таких експерт відніс:

– неконституційність деяких положень щодо пропонованого порядку проведення торгів Кабміном, можливості Держгеокадастру втручатися в право власності і передавати ділянку в оренду та ін.;

– необгрунтованість обмеження максимальної площі сільгоспземель, яка може бути у приватній власності фізичної особи;

– відсутність механізму консолідації землі;

– запізніле запровадження ринку земель сільгосппризначення приватної власності (з 1 липня 2018 г.), а також 3-річну заборону на зміну цільового призначення землі.

Примітно, що студенти, які за результатами проведеного на початку заходу опитування висловлювалися переважно проти скасування мораторію, після виступу Д.Ніколова повністю змінили своє ставлення до цієї проблеми.

Усі новини