Новини

07-03-2017

Гарантія розумних строків для потерпілого не реалізується, – адвокат АО «Спенсер і Кауфманн»

КПК гарантує кожному вирішення справи в розумні строки. Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечують прокурор і слідчий суддя, а судового провадження – суд. Ця гарантія, забезпечена нормами для підозрюваного, сьогодні фактично не може бути реалізована для потерпілого.

На це в коментарі для видання «Юридична практика», яке вивчало проблеми обчислення процесуальних строків у кримінальному провадженні, звернула увагу адвокат АО «Спенсер і Кауфманн» Таміла Алексик.

«Річ у тім, що початком обчислення строків вважається вручення повідомлення про підозру, в той час як саме досудове розслідування починається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, – пояснила вона. – При цьому строки досудового розслідування до вручення повідомлення про підозру не передбачені, що нерідко призводить до затягування процесу і порушення прав потерпілого, який хоч і може звертатися з клопотанням щодо питання скорочення строків (частина 6 статті 28 КПК України), але до повідомлення про підозру фактично не може реалізувати дане право».

Саме тому, на думку юриста, законодавцю варто було б подумати про доцільність закріплення строків (з урахуванням встановлених критеріїв їх розумності) для повідомлення особи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (або припинення кримінального провадження) з моменту внесення відомостей до ЕРДР.

Усі новини