Новини

26-01-2017

Радник «Спенсер і Кауфманн» розповіла про новації в системі електронного адміністрування ПДВ

Тепер всі розрахунки по ПДВ здійснюються тільки з електронного спецрахунку. Але податкові зобов’язання та податковий борг з ПДВ, що виникли до липня 2015 року, зобов’язання і борги за іншими податками можуть бути перераховані тільки з поточного рахунку платника податку.

Про новації в системі електронного адміністрування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату» розповіла журналу «Деньги» радник АО «Спенсер і Кауфманн» Марина Томаш.

«Розрахунки за уточнюючими звітами теж будуть вестися зі спецрахунку ПДВ, – зазначила вона. І якщо за результатами поданих декларацій суми податкових зобов’язань перевищують складені накладні, грошей на ПДВ-рахунку для реєстрації накладних недостатньо, платник все одно зможе їх зареєструвати».

Експерт також пояснила, що коли на спецрахунку надлишок, то ці гроші фіскальні органи повернуть на поточний рахунок платника податків за його заявою. Аналогічну заяву платник може подати і на повернення переплати з бюджету.

«Переглянуто строки реєстрації накладних та коригувань до них. ПДВ-накладні, складені в першій половині місяця, реєструються до кінця місяця, а накладні другої половини місяця – до 15 числа наступного місяця», – звернула увагу М.Томаш.

Повністю статтю «Рік застою» про ключові податкові новації 2017 року можна прочитати в журналі «Деньги» №1-2 (339-340) від 26 січня 2017 року.

Усі новини