Новини

07-10-2016

Плюси і мінуси останніх змін у реєстрації юридичних осіб і нерухомості оцінив радник АО «Сперсер і Кауфманн»

Ухвалений на основі проекту №5067 від 05.09.2016 Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», який має запобігти рейдерському захопленню компаній та їх активів, оцінили у Комітеті Асоціації правників України з аграрного права під час тематичної дискусії.

На практичних аспектах захисту аграрних компаній від рейдерства під час своєї доповіді зупинився радник, співкерівник практики нерухомості і земельного права АО «Спенсер і Кауфманн» Максим Максименко.

На його погляд, найбільш позитивними є зміни до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». «Фактично ухваленими змінами усуваються можливості незаконного заволодіння нерухомим майном – ускладняється можливість використання для цього підроблених судових рішень; за умови затвердження відповідного порядку, впроваджується система повідомлення власників нерухомого майна про подані заяви на здійснення з таким майном реєстраційних дій; надається можливість власникам за заявою забороняти реєстраторам вчиняти реєстраційні дії із їх майном тощо», – зазначив він.

Утім, на погляд експерта, не всі новели ухваленого учора Закону можна сприймати позитивно. Певне занепокоєння викликають зміни до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». «Безперечно, передбачені обмеження принципу екстериторіальності здійснення реєстраційних дій та обов’язковість нотаріального посвідчення підписів на рішеннях уповноважених органів юридичних осіб, статутів ускладнять незаконну зміну контролю над компанією, – зауважив він. – Водночас, виключення із Єдиного державного реєстру інформації про судові рішення щодо заборони вчинення реєстраційних дій та арешт корпоративних прав, видається таким, що дзеркально суперечить меті прийнятого Закону».

Усі новини