Новини

04-10-2016

«Справедлива ціна» є досить абстрактною категорією, тому Нафтогазу варто надати максимальну кількість доказів порушення зобов’язань Газпромом, – радник АО «Спенсер і Кауфманн»

10 жовтня мають закінчитися усні слухання Арбітражного суду при торговій палаті Стокгольма щодо спору між Нафтогазом і Газпромом. Позови обох сторін чималі: Нафтогаз подав претензії на суму близько $27 млрд, Газпром – майже на $32 млрд.

Шанси Нафтогазу досягнути успіху в цьому судовому розгляді для видання «Новое время» оцінював радник АО «Спенсер і Кауфманн» Володимир Яремко.

Він згадав приклад останнього арбітражного розгляду між Газпромом і Литвою, звернувши увагу на складність і не прогнозованість спорів такої категорії. «Суть зазначеного спору, рішення щодо якого винесено у червні 2016 року, полягала у відшкодуванні Газпромом суми переплати Литвою $1,4 млрд за поставлений природний газ. Литва програла цей позов, оскільки арбітражний трибунал не знайшов порушень у діях з боку Газпрому, – зазначив В.Яремко. – У контексті захисної лінії Нафтогазу також важливо, що в цій історії арбітражний трибунал звернув увагу на те, що термін «справедлива ціна» є досить абстрактною категорією, що виступало одним з ключових аспектів даного позову».

В.Яремко відзначив, що Єврокомісія підтримує українську сторону в частині гармонізації законодавства в сфері енергетики та приведення його у відповідність з європейським. «Частково вимоги Нафтогазу в ініційованому арбітражі спрямовані на виконання вимог Третього енергопакету, які згодом, можливо, позитивно вплинуть на Нафтогаз», – припустив він.

Втім, на погляд юриста, українській стороні необхідно максимально ефективно використовувати свою правову позицію та надати максимальну кількість доказів про порушення Газпромом своїх зобов’язань. «Оцінюючи наявну ситуацію, кінцевий підсумок розгляду залежатиме від багатьох чинників, включно навіть з кваліфікацією арбітрів, які розглядають спір, і на цьому етапі досить рано робити які-небудь позитивні припущення про фінал вирішення спору», – переконаний В.Яремко.

Усі новини