Новини

23-03-2016

М.Ліхачов оцінив перспективи судового розгляду щодо «боргу Януковича»

На початку березня 2016 року Україна подала до Високого суду Англії підтвердження про отримання процесуальних документів і заявила про намір оскаржувати позов Росії щодо погашення кредиту, взятого колишнім президентом країни Віктором Януковичем. Тоді ж в Мінфіні України оголосили про залучення юрфірми Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan для представництва інтересів держави в цій суперечці.

Ситуацію для видання «Фокус», яке з’ясовувало перспективи України у цьому судовому розгляді, прокоментував радник Адвокатського об’єднання «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов.

«У Високому суді Лондона мають право виступати тільки англійські barristers – особлива каста адвокатів, які склали спеціальний іспит і мають величезний досвід. Швидше за все, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan (яка є американською компанією) буде наймати їх на субпідряді, оскільки не кожна фірма може дозволити собі утримувати таких фахівців в штаті через їх дуже високу ціну», – пояснив він.

М.Ліхачов також оцінив можливі судові витрати сторін у цій справі: «Орієнтовна вартість юридичного супроводу судового процесу, за приблизними підрахунками, складе $ 1,5 млн на рік. Можна прогнозувати, що така справа буде розглядатися в Високому суді Лондона близько двох років».

Видання нагадує, що борг в $ 3 млрд, який в грудні 2013 року колишній президент України Віктор Янукович отримав від РФ, найближчим часом стане предметом судових баталій у Високому суді Лондона. Росія планує домагатися виплати боргу, погашення якого було передбачено ще в грудні 2015 року. Україна наполягає на тому, що цей кредит є не більше ніж “хабарем” втікачу екс-диктатору і не підлягає поверненню.

Усі новини